Uwaga! Limit wolnych miejsc na warsztaty został wyczerpany.
Zapraszamy na warsztaty zatytułowane „Zastosowanie najnowszego analizatora do oznaczania rtęci w próbkach ciekłych, stałych i gazowych”, które przeprowadzone zostaną przez Sebastiana Machowskiego i Piotra Wyputę z firmy Testchem.
Warsztaty odbędą się pierwszego dnia konferencji (05.03.2020 r.) w godzinach 16:00-17:30 w sali 3.94 i przewidziane są dla uczestników konferencji, po uprzednim zgłoszeniu do organizatorów na adres e-mail konferencja.specjacyjna@gmail.com. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikat uczestnictwa w warsztatach.
Serdeczne zapraszamy wszystkich uczestników konferencji zainteresowanych praktycznymi aspektami oznaczania rtęci!
Program warsztatów pn.: „Zastosowanie najnowszego analizatora do oznaczania rtęci w próbkach ciekłych, stałych i gazowych”
- Podstawy teoretyczne analizy rtęci za pomocą dedykowanych analizatorów opartych na spektrometrii absorpcji i fluorescencji atomowej.
- Konstrukcja aparatury analitycznej (podawanie próbki, źródło promieniowania charakterystycznego rtęci, układ detekcyjny
- Dobranie warunków prowadzenia analizy, zasady tworzenia programów analitycznych
- Wykonanie pomiarów
Analizatory rtęci jako dedykowane urządzenia stacjonarne, od lat z powodzeniem stosowane są zarówno w jednostkach badawczych, laboratoriach zakładowych oraz komercyjnych laboratoriach usługowych. Zaostrzenie przepisów związanych z ograniczeniem emisji rtęci do środowiska a przez to wciąż rosnące wymagania, sprawiły że wzrasta zainteresowanie urządzeniami pozwalającymi na kontrolę zwartości rtęci w warunkach rzeczywistych / on-line, w odpowiednio przygotowanych do tego celu instalacjach znajdujących się w ciągu technologicznym zakładów przemysłowych.
W ramach warsztatów zaprezentowane zostaną informacje teoretyczne na temat podstaw technik oznaczania rtęci, budowy analizatorów rtęci firmy Nippon Instruments:
MA-3000 i MA-3 Solo.
Dodatkowo, na przykładzie instalacji demonstracyjnych przeznaczonych do usuwania rtęci, przedstawiony zostanie przenośny analizator rtęci EMP-3 będący elementem systemu pomiarowy umożlwiającego monitoring zawartości rtęci i jej związków w spalinach. W trakcie warsztatów omówione zostanie rozwiązanie pozwalające na analizę specjacyjną rtęci,
co w sposób istotny wyróżnia prezentowany analizator spośród innych dostępnych na rynku.